Çevre ve Kalite Politikamız

 

Çevremizi korumak ve sürekliliğini sağlamak için tüm çevre yasa ve yönetmeliklerine, çevre etkilerini kontrol altında tutarak, bu etkileri azaltarak çevresel performansımızı sürekli iyileştirmek ve bu bilincin tüm ürün üretim faaliyetini “Personel iş mükemmelliği” ile gerçekleştirerek gelecek kuşaklara yaşanılabilir temiz bir çevre bırakmaktır. Enformak Vakum Ambalaj San.ve Tic.Ltd. olarak politikamızı hayata geçirmek için yapacağımız faaliyetler:

1) Çevre boyutları ile ilgili tüm yasal genellikler ile müşteri gerekliliklerini sağlayarak sürekli gelişim ve iyileştirme sağlamak.

2) Teknik ve ekonomik olanaklar çerçevesinde çevreye en az zarar veren uygun teknolojileri kullanıp ham madde kullanımını azaltarak,doğal kaynakların korunmasını sağlamak.

3) Tesis ve proses tasarımında çevresel etkileri göz önünde bulundurmak.

4) Çevresel performansımızın sürekli iyileştirmesi yönünde çevre yönetim sistemimizi geliştirmek.

5) Çevreye olan sorumluluklarımız konusunda tüm çalışmalarımızı, taşeronlarımızı ve çevre halkını bilinçlendirerek katılımlarını sağlamak.

6) Ürünün çevresel etkilerinin iyileştirilebilmesi için tedarikçilerle ve müşterilerle sürekli iletişim içerisinde bulunmak.

7) Üretim taşıma, stoklama, işletme, arıtma ve bakım faaliyetleri sonucu oluşabilecek atıkları azaltarak geri dönüşüm ve yeniden değerlendirme alternatiflerini değerlendirmek.

8) İş sağlığı ve güvenliği kuralları çerçevesinde oluşabilecek acil durum risklerini azaltarak, sağlık güvenlik ve çevre bütünlüğünü oluşturmaktır.